تی شرت قسمت دوم

۴ تیر ۱۳۹۵
1022 بازدید

پارچه های محبوب تی شرت

تی شرت از انواع پارچه های متفاوت ساخته شده است. قبل از خرید هر نوع پارچه  بهتر است کمی در مورد مواد اولیه آن تحقیق کنیم. علاوه بر این، بهتر است در زمان پوشیدن هر نوع پارچه برای تناسب با محیط زیست اگاهی کسب کنیم.

پنبه

پنبه محبوب ترین پارچه برای تی شرت است. پنبه پارچه ایی نرم، محکم و لطیف است. قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. پنبه چین و چروک دارد، بنابراین برای جلوگیری از چین خوردگی بلافاصله آن را از ماشین خشک کنى بیرون بیاورید. پنبه برای پوشش روزمره و موقتی پارچه ایده آلی است. انواع مختلفی از پنبه در لباس استفاده می شود که هر یک کمی متفاوت است.

پنبه شانه شده کمی گران تر از پنبه معمولی است، پنبه شانه شده بسیار نرم است. این پنبه طی عملیات خاصی قبل از اینکه الیاف پنبه بصورت رشته طناب بافته شوند تهیه می شود. برای انجام این کار، برسهای نازکی برای خلاص شدن از شر رشته های کوتاه استفاده می شود و الیاف یکنواخت می شوند. نتیجه کار پارچه قوی تر، نرم و صاف است.

پنبه عالی

پنبه عالی با استفاده از روش هایی تولید می شود که چندان بر محیط زیست تاثیر نمی گذارند. به عنوان مثال، محصول پنبه عالی موجب حفظ حاصلخیزی خاک و کاهش نیاز به کود و آفت کش ها می شود. بخاطر روشهای سخت رشد گیاه، پنبه عالی گران تر از پنبه معمولی است. با این حال، جنس آن بسیار نرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =