تولید تی شرت اسپان

چاپ تی شرت

تولید تی شرت اسپان یا تی شرت سابلیمیشن

تی شرت اسپان یا ویسکوز یا اصطلاح عامیانه آن تی شرت سابلیمیشن تی شرتی می باشد که الیاف آن ترکیبی از پنبه و پلاستیک می باشد. دلیل وجود پلاستیک را می توان برای فراهم سازی در زمینه چاپ حرارتی یا سابلیمیشن دانست.

دلیل دوم استفاده از الیاف مصنوعی

کمتر شدن قیمت تمام شده در پارچه اسپان یا ویسکوز باعث استفاده یا تولید این مدل پارچه می باشد.

کیفیت چاپ در تی شرت اسپان

هرچه میزان الیاف مصنوعی موجود در این پارچه بیشتر باشد کیفیت چاپ بالاتر خواهد بود. به این دلیل که الیاف مصنوعی قابلیت دریافت مرکب چاپ را در حرارت بالاتر دارد اما الیاف طبیعی در حرارت بالا خواهد سوخت یا رنگ سفید به زردی تغییر خواهد کرد.

درصد درخشندگی پارچه

هرچه بارچه مورد استفاده شما برق بیشتری داشته باشد یا براق تر باشد میزان استفاده از الیاف مصنوعی در آن بیشتر بوده است. هرچه این درخشندگی و براقیت کمتر باشد این درصد کمتر می باشد.

چاپ سابلیمیشن روی تی شرت اسپان

چاپ سابلیمیشن به نوعی از چاپ گفته می شود که طرح بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ شده ( به صورت آینه ای ) بعد توسط پرس حرارتی بر روی تی شرت در دمای ۱۷۰ درجه  پرس می گردد. در این مدل چاپ مرکب از روی کاغذ به روی پارچه منتقل می شود.

شرایط نگهداری از تی شرت با چاپ سابلیمیشن

با توجه به الیاف این پارچه که قسمت اعظمی از آن از الیاف مصنوعی تشکیل شده است. نیاز به نگهداری خاصی ندارد در مقابل شستشو و اتو بسیار مقاوم می باشد. اما نکته مهم چاپ تی شرت می باشد که برای نگهداری آن به دلیل اینکه رنگ ها در مقابل مواد شستشوی آنزیم دار حساس می باشند نیاز هست که نکاتی رعایت شود. تی شرت به صورت دستی با آب ولرم و مواد غیر آنزیم دار شستشو شود. به این صورت طرح چاپ شده روی تی شرت تاچندین سال روی تی شرت باقی خواهد ماند.

چاپ تی شرت